CYFROWE ODZWIERCIEDLENIA PODRĘCZNIKÓW

Strona główna » Aktualności » CYFROWE ODZWIERCIEDLENIA PODRĘCZNIKÓW

(E-BOOKI)

Wydawnictwo Nowa Era oferuje cyfrowe odzwierciedlenia podręczników (e-booki) w ramach zakupu dotacyjnego podręczników dla szkół podstawowych. Uczeń będzie miał dostęp do elektronicznej wersji podręczników pod warunkiem przypisania licencji. Proces przypisywana licencji do e-booków złożony jest z trzech etapów:

1. Administrator systemu przekazuje wychowawcom klas uprawnienia do przydzielania licencji na korzystanie z ebooków.
  2. Wychowawcy klas pozyskują od rodziców uczniów (lub opiekunów prawnych) adresy email, którymi rodzice posługują się w serwisie Nowej Ery, a następnie przekazują e-booki uczniom. Jeśli rodzic nie posiada konta w serwisie Nowe Ery, musi je stworzyć na stronie: Zakładanie konta - moja.nowaera.pl
  3. Rodzic (lub opiekun prawny) może przypisać licencje do swojego konta lub utworzyć konto dziecka. Następne akceptuje regulaminy i przekazuje e-booki uczniowi. Od tej pory uczeń może już korzystać z udostępnionych e-booków.

Poniżej znajdują się instrukcje w wersji PDF oraz filmy instruktażowe, w jaki sposób przydzielić uczniom licencję do ebooków Nowej Ery oraz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

W przypadku fizyki do klas 7 – 8 kody do podręczników w wersji elektronicznej (WSiPnet) przydziela nauczyciel przedmiotu.

przygotowała B. Poskart

data dodania: 2021-09-19 15:04:34