WYCIECZKA

Strona główna » Aktualności » WYCIECZKA

W czwartek 23 września wszystkie klasy czwarte w dobrych humorach i pełne ciekawości, co przed nimi wyruszyły autokarem w „rejs” do największej „Alpakarni” i małego zoo w naszym regionie. Alpakarnia ta znajduje się w Poczesnej k. Częstochowy, na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Pierwsze wrażenie uczniów było niesamowite, zaskoczeni bliskością i łagodnością wszystkich zwierząt, byli szczęśliwi i radośni. Na miejscu przywitała nas pani animatorka i każdemu wręczyła kubek pełen zwierzęcych smakołyków – marchewek, zbóż i roślinnych ziarenek. Kiedy alpaki, młode kózki i koziołki, zebry, osioł, wielbłąd i cała reszta zwiedziały się, że jesteśmy otoczyły nas przyjaźnie w nadziei na smakołyki i pyszności do zjedzenia.

Uczniowie karmili zwierzęta bez końca, a do kubeczków dostawali dokładkę zwierzęcego jedzenia. Wszystkie zwierzęta chętnie tuliły się do dzieci, dały się głaskać i pozowały do zdjęć, nawet biegały razem z dzieciakami. Obejrzeliśmy też liczną gromadę małych kangurów, ozdobnych kurek, a nawet nieruchome surykatki. Po radosnych chwilach i wielu wrażeniach nadszedł czas na integracyjne ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek. Zaopiekowani przez animatorkę dostarczyliśmy naszym zgłodniałym organizmom „kiełbaskowych kalorii”. Okazało się jednak, że z pieczoną kiełbasą wygrał pieczony w ognisku chleb.

Po integracyjnych chwilach przy ognisku, wśród gromady alpak i koziołków, przyszliśmy do punktu wyjścia, uczniowie spalali jeszcze kalorie na atrakcyjnym placu zabaw, po czym oddali się zakupowemu szaleństwu pamiątek. Droga powrotna minęła bardzo szybko, gdyż wszyscy wymieniali się wrażeniami. Uczniowie spisali się na medal i już pytali o kolejny wyjazd.

J.B.

poprzednia strona|1|2| z   2następna|ostatnia