Ciekawostki
"żółć" - to najdłuższe słowo złożone tylko z polskich liter.
dalej

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Strona główna » Aktualności » WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

wielkość tekstu:A | A | A

„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA " to jeden z najpopularniejszych projektów edukacyjnych UNICEF Polska.

Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających.

 

Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą do rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkie chętne osoby do wsparcia dzieci w wykonaniu tego zadania. Pokażmy, że pomagając innym, możemy czerpać z tego radość!

 

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii ?

Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie w krajach takich jak:  Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola.

Wierzymy, że dzięki naszym uczniom oraz Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc kolejnym tysiącom dzieci.

 

Etapy projektu:

1.Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste!

- W oparciu o szablon dostarczony przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. (Instrukcje i szablon do uszycia laleczki znajduje się w załączniku).

- Laleczce należy nadać „akt urodzenia” (w załączniku).

 

2.Dzień Wszystkich Kolorów Świata - podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego przez szkołę odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy (rodzice, dziadkowie, opiekunowie i społeczność lokalna) będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę.

 

Termin :

Gotowe laleczki wraz z załączonym „aktem urodzenia” przekazujemy do koordynatora projektu p. Kingi Garczyńskiej do 31.01.2022 r.

 

Z poważaniem opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 52 razy

autor: sp3zawiercie.pl

data dodania: 2022-01-13 12:51:04

Aktualności
 • Czwartek, 20 stycznia 2022 ŚWIĘTO WSZYSTKICH BABĆ I ...

    Z okazji styczniowego święta uczniowie klasy 4b wspólnie z Biblioteką SP 3 przygotowali dla wszystkich babć i dziadków okolicznościowe życzenia. Babcia i dziadek to ...

dalej
 • Czwartek, 13 stycznia 2022 WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

  „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA " to jeden z najpopularniejszych projektów edukacyjnych UNICEF Polska. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla ...

dalej

Szkoła Podstawowa Nr 3
ul. M. Skłodowskiej-Curie 16, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 243 83
e-mail: sp3zawiercie@zawiercie.eu

 • Przygoda2
 • Przygoda1
 • PodsiadYo-Doktor1
 • Piorun2
 • Piorun1
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zawierciu
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
 • 201019
 • 20102986
 • 20103172