Ciekawostki
"żółć" - to najdłuższe słowo złożone tylko z polskich liter.
dalej

DZIEŃ OTWARTY W SP3 POD HASŁEM WALENTYNEK

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ OTWARTY W SP3 POD HASŁEM WALENTYNEK

wielkość tekstu:A | A | A

Na ten szczególny dzień całe grono pedagogiczne wraz z podopiecznymi uczniami przygotowało dla Naszych Gości wiele atrakcji i niespodzianek w formie zajęć plastyczno-technicznych,gier i zabaw edukacyjnych, pokazów multimedialnych, eksperymentów i doświadczeń.

Inauguracją tego wyjątkowego dnia było spotkanie Pana Dyrektora, Jacka Bożka, z rodzicami przyszłych uczniów klas pierwszych.

Pan Dyrektor przywitał rodziców i przedstawił atuty naszej szkoły oraz podkreślił, co wyróżnia nasz szkołę od pozostałych.

Szkoła Podstawowa nr 3 jest ostatnią z wybudowanych szkół w Zawierciu, jest więc szkołą najmłodszą.

Szkoła jest szkołą bezpieczną, z szerokimi korytarzami i całodobowym monitoringiem.

Uczniowie w ramach zajęć korzystają z krytej pływalni.

Dużym atutem szkoły jest jednozmianowość oraz funkcjonujące dwie świetlice szkolne, a także osobna jadalnia dla uczniów.

Pan Dyrektor wspomniał o wysokiej jakości edukacji, czyli o wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, dzięki czemu uzyskujemy najlepsze wyniki dydaktyczne w mieście, jak choćby najlepiej napisany w mieście przez naszych uczniów egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2018|2019.

Szkoła zapewnia uczniom możliwość rozwijania zdolności, dzięki licznym zajęciom dodatkowym.

Pan Dyrektor podkreślił, że jesteśmy szkołą przyjazną dla ucznia, dla rodzica i dbamy o pełny, harmonijny rozwój dziecka, z uwzględnieniem zajęć sportowych.

Po spotkaniu rodzice wraz ze swoimi pociechami zwiedzali całą szkołę, gdzie byli zaskoczeni i zachwyceni szeroką gamą zaproponowanych zajęć i niespodzianek.

W świetlicy szkolnej dla przyszłych klas pierwszych czekały zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i zajęcia plastyczne, „maluchy” bardzo chętnie wykonywały kartki walentynkowe.

Kolejnym etapem zwiedzania szkoły była dyskoteka pod pieczą „szkolnego kółka tanecznego”.

Przy dźwiękach muzyki,walentynkowej dekoracji i wśród efektów świetlnych dzieci ochoczo się bawiły. Dużym zainteresowaniem cieszył się dywan interaktywny z grami i ćwiczeniami edukacyjnymi, a dodatkowo z poczęstunkiem z koszyczków walentynkowych pełnych łakoci.

Odwiedzający goście robili sobie pamiątkowe zdjęcia w walentynkowej foto-budce, dzieci z radością kolorowe, bajkowe tatuaże. Zaproponowaliśmy też przyszłym uczniom naszej szkoły kolejne zajęcia plastyczno-techniczne, dzieci wykonywały walentynkowe drzewka, świeczniki, tęczowe serca i serduszkowe tulipany.

Po odwiedzinach rodziców klas pierwszych przyszedł czas na spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas czwartych.

Pan Dyrektor, Jacek Bożek, ponownie spotkał się z rodzicami i przedstawił nową ofertę edukacyjną, dotyczącą powstania klasy czwartej sportowej, o profilu piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Pan Dyrektor przedstawił procedury naboru do klasy sportowej, po czym Pan Jacek Sitarek-Regionalny Koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zaprezentował walory klas sportowych, nastawionych na trzy aspekty: edukacyjny, sportowy, edukacyjny. Ta innowacja spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Po spotkaniu z rodzicami uczniowie mogli skorzystać z wielu form aktywności, zarówno sportowej, jak i intelektualnej.

W sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali pokaz siatkarskich umiejętności technicznych uczniów klas trzecich oraz ćwiczenia z zawodnikami Aluron Virtu CMC Zawiercie.

W zakresie języka angielskiego zaproponowaliśmy zabawy edukacyjne, których tematem przewodnim był dzień świętego Walentego. Następnie „I love ortografia” to gry i zabawy edukacyjne ,dotyczące różnych zasad ortograficznych. „I love Jura ” – tu z kolei uczniowie mogli zagrać w gry i zabawy dotyczące historii lokalnej, sposobów budowy zamków i życia w średniowieczu. Biblioteka szkolna zaproponowała gry edukacyjne i pokazy multimedialne dotyczące historii i wiedzy o Zawierciu. Wszyscy mogli wziąć udział w doświadczeniach i eksperymentach z dziedziny fizyki.

Zwiedzający naszą szkołę, zarówno dzieci, jak i dorośli goście doskonale się bawili, z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w oferowanych zajęciach, skorzystali z bufetu z kawą, herbatą i słodkościami, otrzymali drobne podarunki i pamiątki.

Dzień otwarty” spędziliśmy w miłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze.

poprzednia strona|1|2| z   2następna|ostatnia

czytano: 326 razy

autor: sp3zawiercie.pl

data dodania: 2020-02-14 23:00:32

Aktualności
dalej
 • Niedziela, 24 maja 2020 PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SP3

  PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19   Dziecko, u którego stwierdzono ...

dalej

Szkoła Podstawowa Nr 3
ul. M. Skłodowskiej-Curie 16, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 243 83
e-mail: sp3zawiercie@zawiercie.eu

 • 20170912_121118_IMG_0148
 • 20170912_121004_IMG_0138
 • 20170912_115104_IMG_0080
 • 20170912_115032_IMG_0078
 • 20170912_114956_IMG_0070
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zawierciu
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
 • 201019
 • 20102986
 • 20103172