O hejcie i przemocy rówieśniczej - zajęcia z psychologiem
Na zajęciach z psychologiem szkolnym uczniowie rozmawiali o hejcie i przemocy rówieśniczej. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest hejt oraz jakie mogą być jego skutki dla osoby, która go doświadcza. Omówiliśmy różne formy przemocy, takie jak przezywanie, wykluczanie z grupy, wyśmiewanie czy przemoc w internecie.
Podczas zajęć uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i przykładami, a także uczyli się, jak reagować w sytuacjach, gdy ktoś jest krzywdzony. Zwrócono uwagę na znaczenie empatii, szacunku i odpowiedzialności za swoje słowa i zachowanie.
W drugiej części zajęć skupiliśmy się na tym, jak budować dobrą atmosferę w klasie. Uczniowie wskazywali, że ważne są: życzliwość, współpraca, wzajemne wsparcie oraz rozmowa w sytuacjach konfliktowych. Podkreślono, że każdy ma wpływ na relacje w klasie i może przyczynić się do stworzenia bezpiecznego, przyjaznego środowiska.
-
Realizowanych projektów rocznie
-
Klas lekcyjnych
-
Doświadczonych pedagogów
-
Uczniów
Czy wiesz, że...
Wykształcenie w przyjaznej atmosferze
Zależy nam na tym, aby Nasi uczniowie wiele się od nas nauczyli, czuli się komfortowo, dobrze się ze sobą dogadywali oraz chętnie uczęszczali na zajęcia. Naszym uczniom stawiamy równie wysokie wymagania, co Naszym nauczycielom.
Formularz zapytaniowy
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zapytaniowy.