

Dzień Postaci z Bajek
Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Piąty listopad to jednocześnie dzień urodzin Walta Disneya, chyba najbardziej znanego producenta bajek.
Uczniowie klas młodszych uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Na korytarzu oraz w salach lekcyjnych mogliśmy podziwiać Smerfy, Minionki, Czerwone Kapturki, Królewny, Czarownice, Potwory oraz wiele innych postaci. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji tj.: jaką postacią z bajki jestem? – wypowiedzi dzieci, na temat swoich strojów, rozwiązywanie tytułów bajek na podstawie zagadek, jaka to bajka? – zabawa w skojarzenia, zatrute jabłko – zabawa rozwijająca szybkość i refleks, pomagamy Kopciuszkowi – zabawa rozwijająca sprawność manualną, koło fortuny i bajki latarki.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Bajkowe przedpołudnie dało uczniom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.
tekst i zdjęcia : A.W.
-
Realizowanych projektów rocznie
-
Klas lekcyjnych
-
Doświadczonych pedagogów
-
Uczniów

Czy wiesz, że...

Wykształcenie w przyjaznej atmosferze
Zależy nam na tym, aby Nasi uczniowie wiele się od nas nauczyli, czuli się komfortowo, dobrze się ze sobą dogadywali oraz chętnie uczęszczali na zajęcia. Naszym uczniom stawiamy równie wysokie wymagania, co Naszym nauczycielom.
Formularz zapytaniowy
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zapytaniowy.









