ANDRZEJKI W KLASACH 1-3
30 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali jeden z najbardziej znanych obrzędów - andrzejki. Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Wigilia Świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Właśnie wtedy dziewczęta mogły uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przszłego zamążpójścia. Wróżby na andrzejki traktowały więc bardzo poważnie. Natomiast dzisiaj jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Najbardziej znane tradycje andrzejkowe to: lanie wosku, przestawianie oraz rzucanie butów, obieranie jabłek, czy szukanie imienia ukochanej osoby na kartonowym sercu. W ten właśnie sposób bawili się uczniowie naszej szkoły. Dzieci obejrzały między innymi film o dawnych i obecnych tradycjach andrzejkowych,a potem były wróżby, przepowiednie, losowanie karteczek z symbolami przyszłych zawodów oraz częstowanie się ciasteczkami z wróżbą w języku angielskim. Nawet podczas zajęć sportowych odbył się wyścig butów w kierunku drzwi. A wszystko w radosnej atmosferze, z elementami magii i czarodziejstwa.
Tekst : A.G.
Zdjęcia : nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
-
Realizowanych projektów rocznie
-
Klas lekcyjnych
-
Doświadczonych pedagogów
-
Uczniów
Czy wiesz, że...
Wykształcenie w przyjaznej atmosferze
Zależy nam na tym, aby Nasi uczniowie wiele się od nas nauczyli, czuli się komfortowo, dobrze się ze sobą dogadywali oraz chętnie uczęszczali na zajęcia. Naszym uczniom stawiamy równie wysokie wymagania, co Naszym nauczycielom.
Formularz zapytaniowy
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zapytaniowy.