NARODOWE CZYTANIE 2017
NARODOWE CZYTANIE 2017
Od kilku lat nauczyciele bibliotekarze włączają społeczność naszej szkoły do akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą wybraną w drodze internetowego głosowania zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W Szkole Podstawowej nr 3 głośne czytanie dramatu Stanisława Wyspiańskiego miało miejsce 8 września 2017 roku. Akcja została skierowana do uczniów klas trzecich gimnazjum. Podczas spotkań z lekturą omówiona została geneza dramatu Wyspiańskiego oraz główne jego wątki. Po wysłuchaniu fragmentów dramatu gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące tekstu, a następnie przez kilka minut oglądali film z 1973 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, będący ekranizacją „Wesela”. Ważnym elementem była prezentacja multimedialna, w której określone zostały główne zagadnienia poruszane podczas zajęć. Wrześniowe spotkania z lekturą Narodowego Czytania stały się tradycją społeczności naszej szkoły i z pewnością mają wpływ na upowszechnianie czytelnictwa.
informacje na temat wydarzenia znajdują się tekst, zdjęcia
również na stronie głównej – w „Aktualnościach” B. Poskart
-
Realizowanych projektów rocznie
-
Klas lekcyjnych
-
Doświadczonych pedagogów
-
Uczniów
Czy wiesz, że...
Wykształcenie w przyjaznej atmosferze
Zależy nam na tym, aby Nasi uczniowie wiele się od nas nauczyli, czuli się komfortowo, dobrze się ze sobą dogadywali oraz chętnie uczęszczali na zajęcia. Naszym uczniom stawiamy równie wysokie wymagania, co Naszym nauczycielom.
Formularz zapytaniowy
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zapytaniowy.